naujienaiGelžbetoninių konstrukcijų gamybos įmonė „Gelgaudiškio gelžbetonis“ veiklą Gelgaudiškyje pradėjusi 1976 metais,  šiandien klientams geriausiai žinoma kaip betoninių  nuotekų sistemų gamintoja. Įmonės siūlomi laiko patikrinti gaminiai, pasižymintys ekonomiškumu, ilgaamžiškumu, saugumu, ekologiškumu.

Sistemų ekonomiškumas

Iki 35 proc. lengvųjų nuotekų sistemų įrengimo laiko užima grunto išvežimas, tankinimas bei užpylimas. Betono ir gelžbetonio sistemos gali būti įrengiamos nenaudojant filtro aplink šulinį ar vamzdį, iškastas gruntas, taupant laiką ir lėšas, gali būti pakartotinai panaudojamas įrengiant sistemą. Betono nuotekų sistemų, kitaip nei gaminių iš plastikų, medžiagų kainos jau daug metų išlieka stabilios.

Sistemų ilgaamžiškumas

Sistemos eksploatuojamas daugiau nei šimtą metų, išvengiant išlaidų jų priežiūrai ir atnaujinimui – mat betonas sendamas tvirtėja. Tuo nepasižymi alternatyvios medžiagos. Pastaruoju metu rinkoje pasirodžius nuotekų sistemoms iš įvairių plastikų, jų gamintojai tvirtina, kad atsirado lygiavertė pamaina betono ar gelžbetonio sistemoms. Betono nuotekų sistemų gamintojai su tuo nesutinka – nuotekų sistemų avarijų padarinių likvidavimo kaina bei didelės eksploatavimo sąnaudos gali keliskart viršyti statybos kainą. Juolab gaminiai iš termoplastinių medžiagų naudojami tik 50–60 metų, tad prognozuoti jų patvarumą sunku.

Aukšti darbo saugos standartai. Dėl taikomų pažangių gamybos technologijų, patikimo transportavimo proceso, tinkamo krovinių tvarkymo ir greito įrengimo sistemos yra itin saugios.

Sistemos yra nedegios

Betono sistemos yra nedegios. Išsiliejus degiesiems skysčiams, betono šuliniai ir vamzdžiai neužsidega, tai yra neišsiskiria jokių nuodingųjų dujų, nepažeidžiamas sistemų paviršius. Dėl šių priežasčių jas ypač tinka montuoti įvairiose degalų pildymo vietose, oro, jūrų, upių uostuose, intensyvaus eismo gatvėse, greitkeliuose ir geležinkeliuose. Betono ir gelžbetonio šuliniai bei vamzdžiai, priešingai nei termoplastinės medžiagos, formą išlaiko ir padidėjus temperatūrai.

Sistemų stabilumas

Dėl didelio svorio betono sistemos, palyginti su kitų medžiagų gaminiais, yra atsparesnės iškilnojimui ar išplukdymui, pavyzdžiui, pakilus gruntiniam vandeniui. To negali užtikrinti lengvųjų sistemų tiekėjai. Betono sistemas galima suprojektuoti su lanksčiomis jungtimis, kurios padėtų amortizuoti žemės judėjimą. Be to, šios sistemos yra ne tokios jautrios nepakankamam pagrindo ar blogam sistemos įrengimui kaip lengvosios sistemos. Jos atsparios išlinkimui, tad atiduodant vertinti statybos objektą, nereikia atlikti deformacijos matavimų. Sistemos taip pat atsparios aukšto slėgio srovei.

Tausoja aplinką

Sistemos gaminamos iš atsakingai parinktų vietinių medžiagų, o cementas keliauja kur kas trumpesnį kelią, palyginti su daugeliu alternatyvių produktų. Sistemos gali būti gaminamos naudojant perdirbtas medžiagas bei cemento pakaitalus, pavyzdžiui, pelenus ar granuliuotą šlaką. Gaminant sistemų elementus sunaudojama kur kas mažiau energijos (mažesnė CO2 emisija), negu gaminant lengvųjų sistemų elementus. Betono vamzdžiai gali būti klojami betranšėju būdu, tad mažėja darbo sunkiasvorėmis transporto priemonėmis.

„Gelgaudiškio gelžbetonio“ direktorius Edmundas Rinkevičius pasakojo niekada neabejojęs sprendimu dirbti mažesniame miestelyje. Tas, anot pašnekovo, netrukdo savo gaminius parduoti ir visoje Lietuvoje, ir užsienyje – Karaliaučiuje, Latvijoje, o dabar jau ir Lenkijoje. Tiesa, kol kas tik apie 10 proc. visos įmonės produkcijos iškeliauja į užsienio rinkas. Tačiau E. Rinkevičius neslepia – ateities planus jis sieja būtent su eksportu – tikisi pagrindinę gaminamos produkcijos dalį realizuoti užsienio – centrinės Europos, Rytų Europos ir Rusijos rinkose. Lūkesčiai vidaus rinkoje, anot pašnekovo, taip pat gerėja – Lietuvos statybų rinkoje jaučiamas nemenkas pagyvėjimas.

Gaminami šulinių elementai